ZAMSURECO-I conducted Prompt Payor's Raffle Draw by area offices on August 29, 2019, in celebration of the 47th Founding Anniversary of ZAMSURECO-I on August 25, 2019.

Here are the Winners for Prompt Payor's Raffle Draw.

 Area I Coverage (Switch, Ramon Magsaysay)

 

 

 

 

NO.
PARTICULARS
PRIZES/ITEMS
WINNERS (NAME)
WINNERS (ADDRESS)
1
1st Prize 1 UNIT REFRIGERATOR CASUL, JEFFERSON/CHRISTINA P. RIVERSIDE, CAMPO IV, RAMON MAGSAYSAY, ZDS
2
2nd Prize 1 UNIT LED TV PACHO, ALEJANDRINO/AVELINA #2 BOGO CAPALARAN, MOLAVE, ZDS
3
3rd Prize 1 UNIT MAGIC SING ARIAS, ANGELES CABILINAN, AURORA, ZDS
4
4th Prize I UNIT MICROWAVE OVEN IWAY, VICENTE/MELOJIN ALANG-ALANG, AURORA, ZDS
5
5th Prize

1 UNIT WASHING MACHINE

MISPEROS, HERRY/LELANIE LOWER LANDING, DUMINGAG, ZDS
6
6th Prize 1 SET SOFA BED DAVIS, MARYFEL/EVELYN P. 4, STO. NIÑO, SOMINOT, ZDS
7
7th Prize 1 UNIT TURBO BROILER BARONG, JAIME/CHERLIE BALANAN, MAHAYAG, ZDS
8
8th Prize

1 UNIT INDUCTION COOKER

URSABIA, ERLINDA P. LILY, BOGO CAPALARAN, MOLAVE, ZDS
9
9th Prize 1 UNIT PORTABLE WATER DISPENSER MAG-ABO, ROMEO POBLACION RAMON MAGSAYSAY, ZDS
10
10th Prize 1 UNIT FLAT IRON W/ IRONING BOARD

SAROL, ROJELISM/CHARITA

P. GUMAHAN, DIWAN, MAHAYAG, ZDS
11
11th Prize 1 UNIT STAND FAN PONCE, EMELIO/VERONICA P. 1, LAMPASAN, DON VICTORIANO, ZDS
12

12th Prize

I UNIT RICE COOKER BUHISAN, MEDIE #2 HAPPY VALLEY, TAMBULIG, ZDS
13
13th Prize 1 UNIT BLENDER TORMIS, RAYMUNDO/MOLINA SAN JOSE, AURORA, ZDS
14

14th Prize

1 UNIT DESK FAN HENSON, JERLINA/DANILO P. IMELDA, POBLACION AURORA, ZDS
15
15th Prize 1 UNIT MULTIFUNCTIONAL KETTLE TOYTOY, RICARDO/JOSEPHINE P. NANGKA, LOWER TIPARAK, TAMBULIG, ZDS

 

Area II/Central Office Coverage (Pagadian City)

 

 
 
 
NO.
PARTICULARS
PRIZES/ITEMS
WINNERS (NAME)
WINNERS (ADDRESS)
1
1st Prize 1 UNIT REFRIGERATOR GATAB, BONIFACIO/CORAZON P. GUAY, CURVADA, TUKURAN, ZDS
2
2nd Prize 1 UNIT LED TV

DEYPALUBOS, DEXTER/AMALIA

P. HINIUSA, LUMBIA, PAGADIAN CITY
3
3rd Prize 1 UNIT MAGIC SING CAUTING, CAMADAN/FATHMA DALAPANG, LABANGAN, PAGADIAN CITY
4
4th Prize I UNIT MICROWAVE OVEN

GACUTAN, ARNEL/EMALYN

P. 3, ACASIA, LOURDES, PAGADIAN CITY
5
5th Prize

1 UNIT WASHING MACHINE

SERRATO, VISMINDA #3 URRO ST., STA. MARIA, PAGADIAN CITY
6
6th Prize 1 SET SOFA BED DACANAY, JOEL/ERLITA MACASING, PAGADIAN CITY
7
7th Prize 1 UNIT TURBO BROILER BAHIBAG, ALLAN/VIRGINIA P.3, ACASIA, LOURDES, PAGADIAN CITY
8
8th Prize

1 UNIT INDUCTION COOKER

BULARON, RUFINO #2 OLD LABANGAN, LABANGAN, ZDS
9
9th Prize 1 UNIT PORTABLE WATER DISPENSER ESTREBELLO, EDITHA F. P. MASINUGTANON, LALA, PAGADIAN CITY
10
10th Prize 1 UNIT STAND FAN TULABING, RESTITUTO/CRISTUTA P.MABAIT, POLOYAGAN, PAGADIAN CITY
11
11th Prize I UNIT IRONING BOARD FABROS, JUANITO/ESTRELITA LUY-A, TUKURAN, ZDS
12

12th Prize

I UNIT RICE COOKER APOSAGA, ROMMEL/JENILYN P. SANTAN, BULAWAN, PAGADIAN CITY
13
13th Prize 1 UNIT BLENDER PERIGO, MARGIE MATAB-ANG, DUMALINAO, ZDS
14

14th Prize

1 UNIT DESK FAN SARMIENTO, CARMEN/REYNALDO BUENAVISTA, PAGADIAN CITY
15
15th Prize 1 UNIT FLAT IRON GABATAN, JUVY C. P. INUMANAKUDA, NEW LABANGAN, ZDS
16
16th Prize 1 ELECTRIC KETTLE YU, TESSIE J. P. MELINA, UPPER PULACAN, LABANGAN, ZDS

 

 Area III Coverage (San Miguel)

 

 

 

 

 

NO.
PARTICULARS
PRIZES/ITEMS
WINNERS (NAME)
WINNER (ADDRESS)
1
1st Prize 1 UNIT REFRIGERATOR CAMAYAN, EDDIE MAGAHIS, DIMATALING, ZDS
2
2nd Prize 1 UNIT LED TV SUMINGGIT, ROGER/ELIZA P. MALIMPUNO, MABUHAY, TABINA, ZDS
3
3rd Prize 1 UNIT MAGIC SING SALAZAR, REYNALDO JR. DANSAL, LAPUYAN, ZDS
4
4th Prize I UNIT MICROWAVE OVEN SABADO, MAXIMO/LYDIA P. 3, DATAGAN, GUIPOS, ZDS
5
5th Prize

1 UNIT WASHING MACHINE

OLAIBAR, ARMANDO POBLACION MARGOSATUBIG, ZDS
6
6th Prize 1 SET SOFA BED JUSAYAN, JUNREY/LIEZEL P. 1, POBLACION, GUIPOS, ZDS
7
7th Prize 1 UNIT TURBO BROILER SUMAMPONG, REYNANTE/ROSITA P. 7, PANUBIGAN, PITOGO, ZDS
8
8th Prize

1 UNIT INDUCTION COOKER

MANA, REMEE/ALBIA P. TALONG, LIMBATONG, MARGOSATUBIG, ZDS
9
9th Prize 1 UNIT PORTABLE WATER DISPENSER DAGUPAN, PONCIANO, DIOSDADA DAGOHOY, GUIPOS, ZDS
10
10th Prize 1 UNIT STAND FAN SALVADOR, ALFREDO/RICARDA TIGUI-AN, MARGOSATUBIG, ZDS
11
11th Prize I UNIT IRONING BOARD SUMAGANG, ISABELO/ROSITA P. 1, PUNTA FLECHA, PITOGO
12

12th Prize

I UNIT RICE COOKER DAIH, WILMA P. BAGONG BUHAY, KAPATAGAN, VINCENZO SAGUN, ZDS
13
13th Prize 1 UNIT BLENDER MASANDALAN, CARLOS/ANESIA P. 2, DUMARA, LAPUYAN, ZDS
14

14th Prize

1 UNIT DESK FAN LUMPAYAO, RONALD KALILANGAN, SAN PABLO, ZDS
15
15th Prize 1 UNIT FLAT IRON BODIOGAN, SHERWIN/ELMA MAHALINGEB, LAPUYAN, ZDS
16
16th Prize 1 ELECTRIC KETTLE ALINGASA, NESTOR LIMONAN, SAN MIGUEL, ZDS

 

You may now claim your prizes in the following ZAMSURECO-I Area Offices, to wit:

  • AREA-I Coverage: at the Area-I Sub-Office, Switch, Ramon Magsaysay, Zamboanga del Sur
  • AREA-II/Central Office Coverage: at the ZAMSURECO-I Main Office, Gov. Vicente M. Cerilles Street, Pagadian City
  • AREA-III Coverage: at the Area-III Sub-Office, Poblacion San Miguel, Zamboanga del Sur

For more inquiry, you may please call us at the following numbers:
SMART/TNT: 09998840609
GLOBE/TM : 09177212635
PLDT: (062) 925 0561
CRUZTELCO: (062) 2152 737

 

 

 
 

Community News

Announcement